Kontakt

43-382 Bielsko-Biała ul. Dzwonkowa 71 Polska +48 600 407 210 Pon-Pt, 8:00-16:00 [email protected]

Frezy trzpieniowe WPW

Frezy trzpieniowe to nowy asortyment, który wprowadziliśmy do oferty firmy. Długo szukaliśmy producenta posiadającego szeroką ofertę produktową, która pozwoli sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Wybierając ofertę WPW, nie zapomnieliśmy o najważniejszej kwestii czyli  jakości narzędzi.

Oto co wyróżnia frezy WPW:

Oferta

WPW posiada szeroką gamę frezów trzpieniowych, wierteł oraz nacinaków, narzędzia przygotowane są do trudnych warunków pracy i zadowolą wymagających użytkowników. Dla mniej wymagających klientów, którzy przy wyborze narzędzi kierują się oszczędnością przy zakupie, WPW oferuje ekonomiczną linę frezów Woodpecker. Linia Woodpecker to połączenie odpowiedniej jakości za przystępną cenę.

Jakość

Narzędzia WPW to połączenie jakości obróbki, wydajności oraz żywotności, które zawarte są w każdym narzędziu produkowanym przez tę firmę. System kontroli jakości prowadzony przez WPW Engineering gwarantuje jednakowe rozmiary, koncentryczność, odpowiednie parametry kątowe, jakościowe lutowanie i ostrzenie płytek z węglika spiekanego.

Rozwiązania techniczne

W zależności od parametrów skrawania i oczekiwań pod względem jakości obrabianej powierzchni, frezy posiadają od jednego do czterech ostrzy HM. Frezy jednoostrzowe (jedna krawędź tnąca) zalecane są do warunków pracy, gdzie szybkość pracy narzędzia przedkładana jest nad jakość wykończenia powierzchni obrabianego materiału. Frezy dzielone posiadają jedną krawędź tnącą rozłożoną na dwóch ostrzach HM co zapewnia stabilniejszą pracę i zwiększoną wytrzymałość narzędzia. Frezy dwuostrzowe (dwie krawędzie tnące) zalecane są do warunków pracy, gdzie na pierwszym miejscu stawia się jakość powierzchni obrabianego materiału. Frezy z trzema/czterema ostrzami HM zapewniają bardzo wysoką jakość obrabianych powierzchni. Zalecane są do obróbki laminowanych materiałów. Frezy posiadają znacznie dłuższą żywotność i zapewniają wysokie parametry obróbki innych twardych materiałów m.in. tworzyw sztucznych i aluminium.

Frezy z dodatnim i ujemnym kątem ścinania dzięki rozłożeniu skrawania na dłuższej powierzchni ostrza HM pozwalają osiągnąć wysoką jakość wykończenia obrabianego materiału przy zmniejszeniu obciążenia i wibracji narzędzia.  Frezy te stanowią kompromis między frezami trzpieniowymi a droższymi frezami spiralnymi z pełnego węglika spiekanego HM.

Frezy trzpieniowe Up-Shear Power do pracy na obrabiarkach CNC. Linia frezów przystosowana do głębokiego frezowania przy dużych posuwach narzędzia na obrabiarkach CNC. W frezach zastosowano spiralny kształt ostrzy z pozytywnym kątem ścinania, który wyciąga wiór w górę trzpienia i pozwala na głębsze frezowanie, a także łamacz wióra, który przy dużych posuwach pracy narzędzia pozostawia gładką powierzchnię obrabianego materiału. Linia frezów trzpieniowych CNC jest również alternatywą do frezów spiralnych z pełnego węglika HM.